Zaufali nam m.in.:

Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Biblioteka Sejmowa, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., Komisja Nadzoru Finansowego, Narodowy Bank Polski, Prokuratura Generalna, SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z o. o., Biblioteka Śląska, Tatrzański Park Narodowy, Vobis Digital Sp. z o.o., ZAKŁADY AZOTOWE "PUŁAWY" S.A., Coffee Polska S.A., Ceramika Tubądzin, K-EX Sp. z o.o., KATOWICKI WĘGIEL Sp. z o.o., Miasto Białystok, POLMO SA, Saint-Gobain Glass Polska Sp.z o.o., Software Mind S.A., ARCUS S.A. i wielu innych klientów...


tel.: 534 531 534
tel.: 22 207 28 29
fax: 22 203 48 03

poniedziałek - piątek: 9 - 17

ul. Sikorskiego 45a
07-130 Łochów

NIP: 8241551361
Regon: 140235677

Rzetelna Firma

Reklama

Druk termotransferowy (termotransfer) wykonywany jest za pomocą specjalnych drukarek. Jest to druk jednokolorowy (monochromatyczny) z rozdzielczością od 200 do 300 dpi. Barwnik z taśmy barwiącej zostaje przeniesiony na kartę, a następnie utrwalony za pomocą głowicy termicznej. Druk termotransferowy stosuje się z reguły do personalizacji, numeracji lub umieszczania kodów kreskowych na kartach wcześniej zadrukowanych offsetowo.


Druk termsublimacyjny (termosublimacja) jest odmianą termotransferu, ale pozwala na wykonywanie nadruków pełnokolorowych (CMYK). Z powodu niższej rozdzielczości i liniatury oraz braku możliwości użycia dodatkowych kolorów indywidualnie dobieranych z palety wg np. wzornika PANTONE nie pozwala na uzyskanie takiej jakości jak w metodzie offsetowej. Metoda głównie stosowana do wykonywania identyfikatorów ze zdjęciem.

 

Druk retransferowy (retransfer) - polega na naniesieniu za pomocą drukarki obrazu na tzw. film (folię), który następnie jest przyklejany do karty. Metoda pozwala na uzyskanie nadruków wysokiej jakości (lepszej od termosublimacji) na kartach, które np. mają nierówności (np. wynikające z osadzenia chipa) lub zarysowania.


Sitodruk pozwala na uzyskiwanie wielokolorowych nadruków złożonych z barw podstawowych CMYK i dodatkowych kolorów np. wg wzornika PANTONE. Zazwyczaj stosowany jest w nakładach do 200 szt., przy prostych projektach nadruku (m.in. brak przejść tonalnych).


Druk offsetowy charakteryzuje się największą jakością i trwałością nadruku. Wielobarwny nadruk uzyskiwany jest ze złożenia czterech podstawowych kolorów CMYK i/lub dodatkowych indywidualnie dobieranych kolorów np. wg wzornika PANTONE. Wysoka liniatura pozwala na uzyskanie dużej liczby odcieni barw na tej samej powierzchni. Karty są wykonywane jednorazowo jako cała seria. Jest to najbardziej wydajna i atrakcyjna cenowo metoda w przypadku wysokich nakładów (a także zaawansowanych projektów nadruku).

 
Reklama
Main page Contacts Search Contacts Search