Zaufali nam m.in.:

Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Biblioteka Sejmowa, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., Komisja Nadzoru Finansowego, Narodowy Bank Polski, Prokuratura Generalna, SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z o. o., Biblioteka Śląska, Tatrzański Park Narodowy, Vobis Digital Sp. z o.o., ZAKŁADY AZOTOWE "PUŁAWY" S.A., Coffee Polska S.A., Ceramika Tubądzin, K-EX Sp. z o.o., KATOWICKI WĘGIEL Sp. z o.o., Miasto Białystok, POLMO SA, Saint-Gobain Glass Polska Sp.z o.o., Software Mind S.A., ARCUS S.A. i wielu innych klientów...


tel.: 534 531 534
tel.: 22 207 28 29
fax: 22 203 48 03

poniedziałek - piątek: 9 - 17

ul. Sikorskiego 45a
07-130 Łochów

NIP: 8241551361
Regon: 140235677

Rzetelna Firma

Reklama
Karty plastikowe z kodem kreskowym

karty z kodem kreskowymDecydując się na zamówienie kart należy zastanowić się nad funkcjonalnością, jaką będą one spełniać - teraz lub w przyszłości. Dlatego karty plastikowe z kodem kreskowym to jeden z najbardziej popularnych wyborów klientów. Nawet jeśli na obecną chwilę nadrukowane kody kreskowe nie będą wykorzystywane w identyfikacji klientów to zawsze będzie można z nich skorzystać w sytuacji, gdy będą one wskazane. Wystarczy wówczas wprowadzić do systemu sprzedażowego lub lojalnościowego ich zakres (definiując odpowiednie rabaty lub inne wartości), żeby móc korzystać z dodatkowych możliwości. Sam nadruk kodów kreskowych na kartach plastikowych jest relatywnie tani (cennik uzależniony od zamawianego nakładu - im wyższy nakład tym ceny niższe), więc z ekonomicznego punktu widzenia nie powinien być dużą przeszkodą.

Karty z kodami kreskowymi pozwalają na szybką obsługę klienta (przy użyciu czytników kodów). Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że same kody kreskowe mogą mieć cyfrę kontrolną lub nie. Może to mieć znaczenie przy późniejszym odczycie i identyfikacji klienta, a także współpracy z danym oprogramowaniem. Najbardziej popularne kody kreskowe bez cyfry kontrolnej to kod39 i kod128, a z cyfrą kontrolną: EAN8 i EAN13. Sam kod kreskowy może mieć pod spodem nadrukowany swój numer, ale nie musi (wówczas drukowany jest tylko układ kresek - kod paskowy).

Zamawiając karty należy sprecyzować typ kodu kreskowego i zakres numerów. Tak naprawdę dobrze już to wiedzieć na etapie projektowania karty - można wówczas zostawić tyle miejsca na kod, ile będzie wymagane do poprawnego nadruku i odczytu. W przypadku problemów z wyborem lub pytań prosimy o kontakt.

 
Reklama
Main page Contacts Search Contacts Search